Bümed Düğün Fotoğrafları

Bümed yani açık okunuşuyla Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği 1985 yılında üniversite camiasını birarada tutmak amacıyla kurulmuş bir dernek. Edindiğim bilgiye göre 16bin civarında üyesi bulunuyormuş.

Daha önce save the date çekimlerini yaptığım Gözde & Oğuz’un düğün çekimleri için 6 Haziran’da sabah erken saatlerde buluştuk.

save the date fotoğrafları

Hazırlıklar Üsküdar Altunizade’de bulunan Mercure Otel‘de yapılacaktı. Son yılların klasik Haziran havası yine bir süpriz yapmış İstanbul semalarını kapkara bulutlar ile kaplamıştı çekim sabahında. Morallerimizi bozmuyorduk, gün daha uzundu ve çekilecek harika fotoğraflarımız vardı.

Gözde’nin makyajı Ahu Aydemir‘e emanetti. Ahu ile daha önce de çalıştığım için rahat bir çekim gerçekleştireceğimize şüphem yoktu. Hazırlıklar tam gaz devam ediyordu.

Makyaj tamamlandıktan sonra sıra gelinlikteydi, Oğuz’da bu sırada son hazırlıklarını tamamlıyordu.

Gözde ayakkabıların altına arkadaşlarının isimlerini itina ile yazıyordu.

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra ilk karşılaşma için lobiye indik ve Oğuz’u beklemeye başladık. Oğuz’un uzaktan belirmesi ile Gözde’nin heyecanı iyice artmıştı. Ve ilk buluşma anı…

Otelden sonraki ilk durağımız Üsküdar Evlendirme Dairesi‘ydi. Nikah merasiminden sonra evlendirme dairesine çok yakın konumda bulunan Kuzguncuk’a doğru yol aldık, ilk karelerimizi Kuzguncuk’un mahalle atmosferinde çekecektik.

Kuzguncuk çekimlerinin ardından düğün eğlencesinin yapılacağı Bümed tesislerine (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) doğru yola çıktık.

bümed düğün

Bümed düğün fotoğrafı çekimi için yeterli doğal güzelliklere sahip bir yer. Aynı anda çok kalabalık olmayan 2 ayrı düğün etkinliği gerçekleştirilebiliyor.

bümed düğünbümed düğün

Çekim yapmaya doyamadığımız merdivenlerde dış mekan çekimimizi tamamlıyoruz. Düğün eğlencesinin yapılacağı mekana geçmeden önce son birkaç kare daha çekiyoruz ve Gözde & Oğuz’u düğün öncesinde dinlenmek üzere gelin & damat odasına uğurluyoruz.

Dış mekan çekimimiz tamamlamamızın ardından başlayan ve bardaktan boşalırcasına yağan yağmur harika bir görüntü oluşturuyordu…

Ve eğlence zamanı…


Birlikte çok keyifili bir gün geçirdiğim Gözde & Oğuz çiftine teşekkür ediyor ve bir ömür mutluluklar diliyorum…

Yorumlar

Paylaş