Hakkımda

1982 yılında İstanbul’da doğdu. İşletme (lisans) ve pazarlama (yüksek lisans) eğitimlerinin ardından finans sektöründe çalışmaya başladı. 3. Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdi. Kariyerine finans sektöründe yönetici olarak devam ederken, beyaz yaka hayatıyla eş zamanlı olarak yürüttüğü ve her zaman hayalinde olan fotoğrafçılığı meslek olarak seçti.

Son çalıştığı şirkette 4 yıldır geleneksel olarak sahnelenen tiyatro oyunlarında (Lüküs Hayat, Keşanlı Ali Destanı, Oyun Karıştı, The Düello) rol almasının yanısıra provaları fotoğrafladı ve davetiye-afiş gibi görselleri tasarladı.

Bundan 8 sene önce başlayan fotoğrafçılık tutkusunu 2007 yılında Muammer Yanmaz’dan aldığı eğitimle harmanladı. Büyük bir gezi kültürü ve doğa sporları sitesinin fotoğraf bölümünün yöneticiliğini yaptı, temel fotoğrafçılık eğitimleri verdi, çeşitli web siteleri için fotoğraf çekimi ve editörlük yaptı.

Vizörünün arkasından gördüğü dünyayı paylaşmak için çektiği karelere kendi enerjisini, vizyonunu ve dinamikliğini yansıtarak fotoğraf kariyerine devam ediyor.

2008 yılında profesyonel olarak ilk düğün fotoğraflarını çekmeye başladı. Fotoğrafın farklı alanlarında da aktif olarak var olsada çiftlerle aynı heyecanı paylaşabilme mutluluğu düğün fotoğraflarını her zaman farklı kıldı. Düğünlerin O’nun için anlamı :

weddings

Çeşitli fotoğraf paylaşım sitelerinde ben : 500px | Flickr

Sözlükte ben : Ekşi Sözlük

About Me

Ömer Berk Saraç, a wedding, still life/food and portrait photographer based in Istanbul/Turkey. With over 7 years experience in portraiture and wedding photography, he has photographed a range of weddings and social events throughout the Turkey.

He provides a refreshing contemporary approach to wedding photography in Turkey. His creative flair combined with a relaxed, non intrusive approach enables him to produce a detailed visual commentary of your day. Whatever the occasion, Ömer Berk Saraç will provide you a very personal service and memorable wedding photography of your event, and images you will treasure for ever.

Son Yazılar

Mio Giardino Düğün Fotoğrafları | Ezgi & Batuhan

Mio Giardino Düğün Fotoğrafları Ezgi & Batuhan ile çok yakın bir arkadaşım olan ve aynı zamanda Batuhan'ın kuzeni Pınar sayesinde tanıştık. Daha ilk buluşmamızda birlikte...

Sosyal Medya

5,603BeğenenlerBeğen
10,213TakipçilerTakip Et
263TakipçilerTakip Et