İstanbul Düğün Fotoğrafları

İstanbul düğün fotoğrafları için fotoğrafçılara çok keyifli alternatifler sunuyor. İster mimari fonlu bir çekim ister yeşillikler içinde düğün fotoğrafı çekimi için çok fazla seçeneğimiz mevcut.

Gelinlik ve damatlık olmadan yapılan çekimler gün geçtikçe popüler olmaya başladı. Bu tarz çekimlerin en büyük avantajı : rahat hareket edebilmek ve sıra dışı görünmek.

Tuğçe & Ali ile gerçekleştirdiğimiz çekimin ilk durağı Bahçeköy’de bulunan Atatürk Arboretumu‘ydu. İçerisinde bulunan göller, patikalar ve ormanlık alanlar ile İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilebilecek yerlerin en popülerlerinden olan Atatürk Arboretumu fotoğrafçılara birçok açıdan avantaj sağlıyor. Tuğçe & Ali’nin sıcaklığı ve birbirine uyumu daha çekimin ilk dakikalarında kendini hissettirmişti, keyifli çekimimize yansıyan kareleri aşağıda görebilirsiniz.

İstanbul düğün fotoğrafları

Tuğçe & Ali’nin hikayesine dair satırbaşlarını Tuğçe’nin kaleminden yazımızda bulabilirsiniz.

Nasıl tanıştınız ?

Tanışmamız ortak arkadaşlarımızın evlenip yuva kurması ve bizi birbirimize uygun görmesiyle oldu; burdan onlara tekrar teşekkür ediyoruz. Şimdi onların minicik bir bebekleri var…

Atatürk Arboretumu’nda iki adet göl bulunuyor. Üzerinde bulunan iskeleleriyle özellikle sonbahar da harika kareler yakalamanıza imkan sağlayan birer plato gibi adeta.

Evlilik teklifi nasıl oldu ?

Evlenme teklifi bizim için çok önemli bir yer olan Kaş’taydı. O yıl ilk yaz tatilimize çıkmıştık ve Kaş’ın lacivert sularında açılıp, gökyüzüyle yeşilin buluşmasını, bulutları, kayaların şeklini, kısaca doğanın üzerinizde bıraktığı hayranlıkla içinde bulunduğumuz güzelliği izliyorduk. O an Ali bana yaklaştı ve geleceğimizin şeklini oluşturacağımız o başlangıç sorusunu sordu. “Benimle evlenir misin?”

Evlilik diyince ?

Sadece iki kişinin emekle ve özveriyle kurduğu, tum yaşanan zorlukların aslında kişiye ilginç bir şekilde keyif verdiği, iş yerinde birbirini özleyip eve gelince birlikte yemek yiyerek huzur bulduğun bir yaşam stili…

Fotoğraf çekimi için mekana nasıl karar verdiniz ?

Ayağımızın altında ve başımızın üzerinde kocaman bir dünya varken bunu neden kullanmayalım ? Doğayı ve yaşamayı seviyoruz.

Düğün fotoğrafı çekim maceranızı özetlemenizi istesek…

Fotoğraf düğün kadar önemli bir olay. Düğün günü zaten yeterince stresli olacaktık ve bunun fotoğraflara yansımasını istemedik. Ayrıca çekimden zevk almak istiyorduk, öyle de oldu. Berk bütün gerginliğimizi hafifletmenin yolunu buldu ve harika bir çekim günü yaşadık. Öyle ki, bir sonraki hafta tekrar bir çekim yaptık, bu sefer Ada’da, elimizden gelse arada bir buluşup Berk’e poz vereceğiz 😉

Daha önceden kararlaştırdığımız başka mekanlarda çekime devam edeceğimiz için Atatürk Arboretumu’ndaki son fotoğraflarımızı çam ağaçları ile süslü patika yolda çektik.

İstanbul düğün fotoğraflarıİkinci durağımız Kadıköy’de bulunan Haydarpaşa Garı‘ydı. İlk fotoğraflarımızı Kadıköy’ü arka fonumuza alacak şekilde küçük iskelelerde çektik.

Sırada Haydarpaşa’yı fon olarak kullanmak vardı. Ters ışık harika fotoğraflar çekimemize olanak sağlamıştı.

İstanbul düğün fotoğraflarıDüğün fotoğrafı için detaylar her zaman fotoğraflanmayı hakediyor…

Başta daha önce hiç profesyonel bir çekim yapmış olmamanın stresiyle elimizi kolumuzu nereye koyacağımızı bilemedik. Ama Berk bize bunun sadece birlikte eğlenmek olduğunu gösterdi ve bir iki gülüşmeden sonra çok daha rahat devam ettik. Her ne kadar Ali’yi sakinleştirmek Berk için zor olsa da onu bile başardı diyebiliriz 😉 -Şimdi Ali’cim gülüyorsun ama daha doğal, gözlerini çok kısmadan ;)-

Aynı gün Büyükada’ya gitmeyi de istiyorduk ancak başlayan yağmur çekimi ertelememize neden oldu. Ertesi hafta tekrar buluşarak Büyükada‘ya doğru keyifle yol aldık.

Eski evlerle süslü ada yolları, at arabaları, faytonlar, yeşilin binbir türü; işte Büyükada…

Begonviller ile süslü ada evleri…

Büyükada’nın en güzel yanı Ada’nın her köşesini çekim için kullanabiliyor olmanız, tıpkı bizim yaptığımız gibi…

Ahşabı, tuğlası rengarenk Büyükada evleri düğün fotoğrafı konseptimize harika bir şekilde eşlik ettiler…

Işık etksini iyiden iyiye yitirmeye başladığı ve dönüş saatimiz yaklaştığı için Büyükada fotoğraf çekimimiz yavaş yavaş sona eriyordu…

Ve sonbahar düğün fotoğrafı çekimi için tüm cömertliği ile yanımızda…

Düğün fotoğrafçıları için kullanabilecekleri farklı aksesuarlar ve çiçekler her zaman altın değerinde…

Yorumlar

Paylaş