Mio Giardino Düğün Fotoğrafları

Ezgi & Batuhan ile çok yakın bir arkadaşım olan ve aynı zamanda Batuhan’ın kuzeni Pınar sayesinde tanıştık. Daha ilk buluşmamızda birlikte yapacağımız çekimlere dair detaylar şekillenmişti. Yaz başında düğün öncesi fotoğraf çekimi yaparak düğün tarihlerini beklemeye koyulduk.

Düğün günü hazırlıklara Limak Eurasia Luxury otelde başladık. İlk çekimlerimizi otelde yaptık ve sonrasında Polenezköy’e doğru yol aldık.

Bu arada paylaşmadan geçemeyeceğiz, Ezgi & Batuhan’ın düğün hikayesi, Bride’s dergisi 2017 kış sayısında yayınlandı. Şimdi sizleri birbirinden güzel Mio Giardino düğün fotoğrafları ve Ezgi’nin kendi satırlarından hikayeleri ile baş başa bırakıyorum.

Evlilik Teklifi : 9 yıldır tanışıyoruz ve 4 yıldır birlikteyiz. Üniversite sıralarında başlayan tanışıklığımız yıllar sonra hiç beklemediğimiz bir anda, tekrar kesişen yollarımız sayesinde aşka dönüştü. Bu sürpriz aşkın sürpriz teklifi de bir Mayıs ayında çıktığımız İtalya seyahatinde gerçekleşti. Floransa’nın eşsiz gün batımını izlemek için Michelangelo tepesine çıktığımız an hayatımın teklifini aldım.

Gün batımı , İtalya’nın eşsiz güzelliği, baharın tatlı melteminde rönesans manzarası, herşey bu teklifi daha da romantik kıldı. Ve kaçınılmaz son “Evet!” dedim 🙂

Düğünümüzü en sevdiğimiz mevsimde, sevgili olmaya karar verdiğimiz Ağustos ayında yapmaya karar verdik. Samimiyet, rahatlık ve eğlence düğünümüz için anahtar kelimelerdi.

Tüm ailemizi ve dostlarımızı yeşillikler içinde ve ışıklar altında, bir masa etrafında toplanmışçasına birlikte kutlama yaparken ve dilediğimizce dans ederken hayal ediyorduk. Bu yüzden kır düğünü konsepti kesinlikle bize en uygun seçenekti.

Seçimler, Mekan ve Dekorasyon Detayları : Araştırmalarımız sonucunda İstanbul’un en güzel kır mekanlarına ev sahipliği yapan Polonezköy’de bulunan Mio Giardino’da karar kıldık. Düğünümüzde beyazın asaletiyle , yeşil ve kahverenginin sıcaklığını karıştırdık.  Buna ahşap detaylar, dantel süslemeler ve canlı çiçekler eşlik etti. Kısacası vintage ve country teması hakimdi. Masa düzenimizde beyaz fenerler içinde mumlar rustik şişeler içinde çiçekler bulunuyordu. Numaratör yerine edebiyat sevgimize ithafen her bir masada, en sevdiğimiz şairlere ve onların en sevdiğimiz dizelerine yer verdik. Düğünümüzde hem anı köşemiz hem de şeker/meyve köşemiz vardı. Anı köşemizi daha önce de Berk Saraç ile çekimini yaptığımız save the date fotoğraflarımızla süsledik.

mio giardino düğünGelinlik Seçimi : Gelinliğimde aradığım özellikler romantik, zarif aynı zamanda tarzıma uygun olması ve düğün günü rahatlıkla dans edebilmeme imkan tanımasıydı. Bu yüzden tüm bu özellikleri barındıran  Oleg Cassini’nin Viola Chan koleksiyonundan tamamı işlemeli, dar kesim, sırt dekolteli bir model seçtim.

mio giardino mio giardino düğünMekan: Mio Giardino Garden | Organizasyon : Vega Wedding | Gelinlik : Oleg Cassini | Damatlık : Vakko | Gelin Ayakkabı : Hotiç | Damat Ayakkabı : Kemal Tanca | Saç : Yavuz Akgüç Studio | Makyaj : Eda Güneş | Gelin Saç Aksesuarı : Rosalie Aksesuar | Gelin Buketi : Sera Serap Çiçek | Çiçek Süslemeleri : Vega Wedding | Müzik: Dj Serkan Saruhan | Balayı : Belek / Voyage Belek Golf And Resort

Yorumlar

Paylaş